Chcete se zeptat?

Kontaktní formulář

X

Ministerstvo dopravy mě pozvalo jako zástupce odborné veřejnosti na seminář věnovaný připravovaným změnám dopravní legislativy. Společně se zástupci krajských úřadů a městských úřadů, dopravními psychology, představiteli autoklubu a dalšími odborníky jsme diskutovali především na téma změny bodového systému, zpřísnění sankcí za dopravní přestupky a tzv. „řidičákem na zkoušku“.

 

Podle návrhu Ministerstva dopravy by se měly sankce za dopravní přestupky zvýšit natolik, že v některých případech Vám bude hrozit horší postih, než kdybyste se dopustili trestného činu. Podle návrhu by se měl rovněž zvýšit počet bodů za některé bagatelní přestupky, jako je nepřipoutání se bezpečnostním pásem (ze 3 na 4 body) nebo nedání znamení o změně směru jízdy (z 0 na 2 body). S některými změnami zásadně nesouhlasím, na svých stránkách proto v nejbližší době zveřejním své stanovisko k těmto legislativním návrhům, které následně předám Ministerstvu dopravy. Rád bych proto vyzval všechny, kteří s navrhovanými změnami nesouhlasí, aby zaslali své připomínky Ministerstvu dopravy na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 

Návrh změn dopravní legislativy naleznete na stránce
http://www.mdcr.cz/cs/Media/Tiskove_zpravy/Ministr_Dan_Tok_Mate_pripominky_k_fungovan_bodoveho_systemu_nebo_k_pripravovane_legislative.htm.

 

Zpřísnění postihu za nepřipoutání seZpřísnění postihu za nepřipoutání se