Chcete se zeptat?

Kontaktní formulář

X

Dnes jsem poskytl rozhovor portálu Extra.cz, ve kterém jsem odpovídal na otázky týkající Mikaela Oganesjana, který je známý jako "Mike je pan". "Mike" umisťuje na internetu kontroverzní videa, ve kterých záměrně porušuje pravidla silničního provozu a dobírá si především strážníky městské policie. Ačkoliv na některých videích správně poukazuje na neznalosti některých strážníků, sám se mnohdy usvědčuje z neznalosti práva. Rozhovor naleznete na stránce http://www.extra.cz/chcete-se-vyhnout-pokutam-jako-mike-ktery-je-pan-nezerte-mu-vsechno-co-vidite-na-internetu-tady-je-nazor-pravnika

Mgr. Tomáš Maxa poskytl zpravodajskému portálu Deník rozhovor zaměřený především na případ Karla Kadlece. Tento bývalý pedagog Policejní akademie je známý opakovanými dopravními nehodami pod vlivem alkoholu. V rozhovoru proto najdete odpovědi na otázky týkající se řízení pod vlivem alkoholu nebo zadržování řidičského průkazu.

 

Mgr. Tomáš Maxa poskytl redaktorce televize Nova rozhovor, ve kterém shrnul hrozící postih řidičům, kteří řídí pod vlivem alkoholu. Současně se vyjádřil i k možnosti policistů zadržet řidičský průkaz a ke změnám tohoto institutu, které připravuje Ministerstvo dopravy. Rozhovor souvisel s mediálně známým případem policejního důstojníka Karla Kadlece, který v Praze poškodil při své jízdě 51 vozidel. Celou reportáž můžete zhlédnout na internetových stránkách TV Nova.

Rozhovor v pořadu StřepinyRozhovor v pořadu Střepiny

Ministerstvo dopravy mě pozvalo jako zástupce odborné veřejnosti na seminář věnovaný připravovaným změnám dopravní legislativy. Společně se zástupci krajských úřadů a městských úřadů, dopravními psychology, představiteli autoklubu a dalšími odborníky jsme diskutovali především na téma změny bodového systému, zpřísnění sankcí za dopravní přestupky a tzv. „řidičákem na zkoušku“.

 

Podle návrhu Ministerstva dopravy by se měly sankce za dopravní přestupky zvýšit natolik, že v některých případech Vám bude hrozit horší postih, než kdybyste se dopustili trestného činu. Podle návrhu by se měl rovněž zvýšit počet bodů za některé bagatelní přestupky, jako je nepřipoutání se bezpečnostním pásem (ze 3 na 4 body) nebo nedání znamení o změně směru jízdy (z 0 na 2 body). S některými změnami zásadně nesouhlasím, na svých stránkách proto v nejbližší době zveřejním své stanovisko k těmto legislativním návrhům, které následně předám Ministerstvu dopravy. Rád bych proto vyzval všechny, kteří s navrhovanými změnami nesouhlasí, aby zaslali své připomínky Ministerstvu dopravy na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 

Návrh změn dopravní legislativy naleznete na stránce
http://www.mdcr.cz/cs/Media/Tiskove_zpravy/Ministr_Dan_Tok_Mate_pripominky_k_fungovan_bodoveho_systemu_nebo_k_pripravovane_legislative.htm.

 

Zpřísnění postihu za nepřipoutání seZpřísnění postihu za nepřipoutání se