Chcete se zeptat?

Kontaktní formulář

X

Pokud u Vás bylo zjištěna alespoň 1 promile alkoholu, počítejte se zahájením trestního řízení pro přečin ohrožení pod vlivem návykové látky podle § 247 trestního zákoníku. Za tento trestný čin Vám může být uloženy následující tresty:

 

  • vězení až na 1 rok,

 

  • zákaz řízení od 1 roku do 10 let,

 

  • obecně prospěšné práce až 400 hodin,

 

  • pokuta od 2.000,- Kč až teoreticky do 36.500.000,- Kč.

 

 

Překvalifikování na přestupek

 

Vzhledem k výši hrozících trestů je vhodné usilovat o překvalifikování věci na přestupek, za který Vám hrozí výrazně nižší sankce. Proto pokud u Vás byla zjištěna hladina alkoholu blízko 1 promile, neváhejte mě kontaktovat.

 

Jde to i bez uložení trestu...

 

V rámci trestního řízení však můžeme také usilovat o to, aby Vám nebyl uložen žádný trest. Za určitých podmínek totiž můžeme dosáhnout podmíněného zastavení Vašeho trestního stíhání, díky kterému mnohdy ani nemusí proběhnout nepříjemné hlavní líčení u soudu. I nadále byste tak mohli řídit, protože byste nepřišli o řidičské oprávnění a zároveň nebudete mít záznam ve výpisu z rejstříku trestů. Díky mé pomoci v trestním řízení zazní veškeré skutečnosti a argumenty, které tento postup odůvodňují. Proto i kdyby Vaše trestní stíhání nebylo podmíněně zastaveno, zpravidla má moje obhajoba za následek mírnější trest.

 

Kolik zaplatím?

 

V mnoha případech si navíc můžeme sjednat i odměnu za úspěch, tedy že mé služby zaplatíte pouze v případě, že skutečně vyváznete bez trestu. To znamená, že za obhajobu zaplatíte až na konci trestního řízení po nabytí právní moci příslušného rozhodnutí, a to bez ohledu na počet hodin, které jsem s obhajobou strávil.

 

Pomůžu Vám!

 

Přemýšlíte nad tím, jak postupovat? Sjednejte si se mnou schůzku, při které Vám narovinu řeknu, jakého výsledku můžeme v rámci obhajoby dosáhnout, a zdali se nám může podařit zabránit ztrátě řidičského oprávnění. Tato prvotní konzultace je zdarma a mohu Vám ji poskytnout i telefonicky.

 

Policista s dechovým analyzátorem Dräger 6510Policista s dechovým analyzátorem Dräger 6510